«Θα το γυρίσουμε»!

09:22 27/1/2013 - Πηγή: AEK365

Στο ημίχρονο του αγώνα της ΑΕΚ με τον ΟΦΗ οι Κιτρινόμαυροι έμοιαζαν με... θηρία στο κλουβί μέσα στα αποδυτήρια του ΟΑΚΑ. Δεν μπορούσαν να χωνέψουν με τίποτα το γεγονός ότι είχαν «πατήσει» για 45 λεπτά τον αντίπαλο, όμως το σκορ ήταν στο 0-1, όμως ήταν σίγουροι ότι μπορούσαν να γυρίσουν το παιχνίδι. Το ίδιο βέβαιος παρουσιάστηκε και ο Έβαλντ Λίνεν. «Παίζουμε καλά, είμαστε καλύτεροι, δημιουργούμε ευκαιρίες και αν συνεχίσουμε

έτσι είμαι σίγουρος ότι θα καταφέρουμε να ανατρέψουμε την κατάσταση», τόνισε ο Γερμανός τεχνικός, ο οποίος στη συνέχεια έδωσε κάποιες οδηγίες στους παίκτες του για ορισμένα πράγματα που ήθελε να διορθώσουν στο παιχνίδι τους. Σε εκείνο το σημείο παρουσιάστηκε λίγο... «δύσπιστος» ως προς τη δυνατότητα να απειλήσει η ομάδα με σέντρες. Στο πρώτο μέρος, με κάποιες σέντρες κυρίως των Τσουμάγκα, Ρίκκα και Αρκούδα είχε «ανησυχήσει» τον ΟΦΗ, όμως δεν είχε καταφέρει να σκοράρει. «Ίσως τους δημιουργήσουμε μεγαλύτερο πρόβλημα αν παίξουμε με πιο κοντινές πάσες και πιο κάθετα», εκτίμησε ο Γερμανός, όμως ευτυχώς και για τον ίδιο και για την ΑΕΚ διαψεύστηκε. Γιατί τελικά μια σέντρα του Τσουμάγκα έφερε την ισοφάριση και από μια σέντρα-σουτ του Καραλή ξεκίνησε το γκολ της νίκης για την ομάδα, το οποίο βέβαια μπήκε χάρη στο πείσμα του Παυλή.