Τέλος στο σερί της Λοκομοτίβ

19:25 25/9/2011 - Πηγή: AEK365
ΡΩΣΙΑ- 25η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ ΜΟΣΧΑΣ- ΡΟΥΜΠΙΝ ΚΑΖΑΝ: 1-1 ΓΗΠΕΔΟ: Λοκομότιβ Στάντιουμ Τέλος στο σερί των τεσσάρων νικών της Λοκομοτίβ έβαλε η Ρούμπιν, η οποία απέσπασε ισοπαλία 1-1 μέσα στο «Λοκομότιβ Στάντιουμ». Ο Ζοσέ Κουσέιρο προτίμησε να ξεκουράσει τους Ομπίνα και Σίτσεφ, οι οποίοι έμειναν στον πάγκο. Από εκεί και πέρα, ο Πορτογάλος τεχνικός ξεκίνησε κανονικά τους Ίμπρισιτς και Καϊσέδο, οι οποίοι αντιμετώπιζαν κάποια μικρά προβλήματα τραυματισμών. Η πρώτη καλή ευκαιρία ανήκε στη Λοκομοτίβ
και πραγματοποιήθηκε στο 16ο λεπτό. Ο Οζντόεφ βρέθηκε μέσα στην περιοχή, έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα βρήκε στον αμυντικό και κατέληξε κόρνερ. Η Ρούμπιν είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων από εκεί και πέρα, ωστόσο η αντίπαλος της ΑΕΚ στο Europa League, κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 52'. Ο Μαϊκόν τροφοδότησε τον Θαπατέρ, ο οποίος με όμορφη προσπάθεια νίκησε τον Ριζίκοφ. Η Ρούμπιν αναγκαστηκά βγήκε μπροστά στη συνέχεια και η πίεσή της έφερε αποτελέσματα. Για ακόμη μια φορά η Λοκομοτίβ έδειξε μεγάλα αμυντικά κενά και στο 77ο λεπτό ο Ντιαντιούν, που είχε μπει αλλαγή, έφερε το ματς στα ίσια. ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ: Γκουιέρμε, Ντα Κόστα, Σίσκιν, Γιανμπάγιεφ, Μπουρλάκ, Θαπατέρ, Ιγκνιάτιεφ (79' Ομπίνα), Ίμπρισιτς (72' Λοσκόφ), Οζντόεφ, Καϊσέδο (84' Σίτσεφ), Μαϊκόν. ΡΟΥΜΠΙΝ: Ριζίκοφ, Μποκέτι, Νάβας, Κουζμίν, Ερεμένκο (62' Ντιαντιούν), Καραντενίζ, Λεμπεντένκο (62' Κασάεφ), Νέμοφ, Νομπόα, Νάτσο, Βαλντέζ (90+3' Κίσλιακ). Κρασνοντάρ- Σπαρτάκ Μόσχας: 2-4 (Σίποτσιν 37', 49'- Εμενίκε 31', Ντζιουμπά 36', Ντε Ζέουβ 43', Κομπάροφ 73' πεν.) Σπαρτάκ Νάλτσικ- Κούμπαν Κρασνοντάρ: 0-1 (Τραορέ 31') Αμκάρ- ΦΚ Ροστόφ: 0-1 (Αδάμοφ 50') Κρίλια- Ντιναμό Μόσχας: 1-0 (Κορνιλένκο 11')