Τα πεπραγμένα του «Κάμπε» στην Ουέσκα

20:21 20/4/2015 - Πηγή: AEK365

Την Παρασκευή ολοκληρώθηκε ουσιαστικά η -σχεδόν τρίμηνη- θητεία του Μιχάλη Καμπερίδη -μια «σπουδαία εμπειρία», όπως τόνισε και ο ίδιος- στη β'κατηγορία του ισπανικού πρωταθλήματος.

Στο συγκεκριμένο ματς, η Ουέσκα γνώρισε την ήττα (62-68) από τη Γέιδα με τον παίκτη της ΑΕΚ να έχει 0/3 δίποντα, 1 ριμπάουντ και 2 ασίστ σε 12' συμμετοχής.

Συνολικά, ο «Κάμπε» σε 10 αγώνες στην LEB Oro

είχε μ.ο. 4.6 πόντους, 2.7 ριμπάουντ και 0.7 ασίστ, σε 15:35 λεπτά συμμετοχής ανά αγώνα, ενώ η ομάδα του κέρδισε τη μάχη της παραμονής, τερματίζοντας στην 12η θέση της κατάταξης, μεταξύ 15 ομάδων, με ρεκόρ 9-19, κάνοντας τις 4 νίκες επί των ημερών του.

Με τη φανέλα της ΑΕΚ, ο Καμπερίδης, ο οποίος δεσμεύεται με νέο συμβόλαιο ως το 2018, είχε προλάβει να μπει σε 5 παιχνίδια πρωταθλήματος (αλλά και 3 κυπέλλου), μετρώντας 0.8 πόντους, 0.8 ριμπάουντ, 0.4 τάπες, 0.4 ασίστ και 1 κερδισμένο φάουλ στα κατά μ.ο. 5 λεπτά που αγωνιζόταν.