Τα αστέρια τα είχε η Γιουνάιτεντ (VIDEO)

11:05 28/7/2011 - Πηγή: AEK365
Στην "Red Bull Arena" και μπροστά σε 26.760 θεατές, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ αντιμετώπισε τους All Star του MLS και τους συνέτριψε με 4-0. Στο 20ο λεπτό Ρούνεϊ και Μπερμπάτοφ συνδυάστηκαν άψογα με την μπάλα να φτάνει στον Άντερσον ο οποίος έκανε το 1-0. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Παρκ αφού εξουδετέρωσε τον προσωπικό του αντίπαλο δεν είχε πρόβλημα να νικήσει τον τερματοφύλακα Φαρίντ Μοντραγκόν και να κάνει το 2-0. Επτά
λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης, ο Μπερμπάτοφ συνδυάστηκε για άλλη μια φορά εξαιρετικά με τον Ρούνεϊ και ο Βούλγαρος επιθετικός έκανε το 3-0. Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στο 68ο λεπτό ο Γουέλμπεκ που είχε περάσει ως αλλαγή όταν το σουτ που επιχείρησε εκτός περιοχής, αφού πρώτα κόντραρε σε αμυντικό κατέληξε στα δίχτυα. Με την ομάδα των All Stars αγωνίστηκε και στα 90 λεπτά ο Ντέιβιντ Μπέκαμ αλλά και ο Τιερί Ανρί. Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ προετοιμάζεται πλέον για το σπουδαίο φιλικό με την Μπαρτσελόνα στην Ουάσινγκτον το Σάββατο, παιχνίδι με το οποίο θα ολοκληρωθεί η περιοδεία της πρωταθλήτριας Αγγλίας στην Αμερική. Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ξεκίνησε με τους: Λίντεγκααρντ, Τζόουνς, Φέρντιναντ, Βίντιτς, Εβρά, Παρκ, Κάρικ, Άντερσον, Γιανγκ, Ρούνι, Μπερμπάτοφ.