Συνεχίζουν Πανηλειακός και Γαζώρος

20:02 19/2/2012 - Πηγή: AEK365

Με νίκες συνέχισαν τις υποχρεώσεις τους στην Football League 2 Πανηλειακός και ΕΘνικός Γαζώρου. Και οι δύο ομάδες παραμένουν στην κορυφή της βαθμολογίας του πρώτου και του δεύτερου ομίλου αντίστοιχα. Η ομάδα του Πύρου επικράτησε εύκολα με σκορ 4-1 της Καλαμάτας ενώ ο Εθνικός πήρε δύσκολα τη νίκη με σκορ 1-0 κόντρα στη Νίκη Βόλου.

Στο ντέρμπι της «ουράς» ΠΑΟ Ρουφ

και Ρούβας μοιράστηκαν από ένα βαθμό, μετά το τελικό 1-1. Ρεπό αυτή την αγωνιστική είχε ο Αστέρας Μαγούλας.

Σπουδαίο «διπλό» που τον έφερε στην 3η θέση πέτυχε ο Οικονόμος με 2-0 επί του Τηλυκράτη και τον ξεπέρασε στη βαθμολογία.. Ο αγώνας για την παραμονή συνεχίζεται από τον Βατανιακό και τη Δόξα Κρανούλας που πέτυχαν επίσης «διπλά» με 1-0 και 2-1 κόντρα σε Αετό Σκύδρας και Μέγα Αλέξανδρο αντίστοιχα.

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ 4-1

Πιο εύκολο κι απ’ ότι θα περίμενε ο Πανηλειακός ήταν το ντέρμπι της Πελοποννήσου για την 9η αγωνιστική του 1ου ομίλου του πρωταθλήματος της Football League 2.

Ο Κολόκας στο 42ο λεπτό αποβλήθηκε για τους πρωτοπόρους, αλλά το αριθμητικό μειονέκτημα δεν εμπόδισε τους Λώττα, Νικολόπουλο και Θωνιάτη να διαμορφώσουν το αποτέλεσμα του αγώνα! Ο Μπράβος είχε ανοίξει το σκορ στο 37’ και ο Κρητικός ήταν αυτός που μείωσε στο τελικό 4-1 για τη «μαύρη θύελλα».

ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ - ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 1-0

Η ομάδα των Σερρών κατάφερε να βγει αλώβητη από τη μάχη της με τη νίκη και με το γκολ του Κρυστάλλη στο 5ο μόλις λεπτό να πάρει σημαντικό τρίποντο, ξεφεύγοντας τέσσερις βαθμούς από τη δεύτερη Καλαμαριά, η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με τον Ηρακλή το Σάββατο (18/2).

Οι συθέσεις των δύο ομάδων:

ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ (Παναγιώτης Διλμπέρης): Γιαννιώτης, Χαριτίδης, Αγγελόπουλος, Κουκώλης, Κοσμίδης, Παλάσκας, Γαλακτερός, Άγγος, Κρυστάλλης, Κωνσταντινίδης, Οξύζογλου.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Ψωμιάδης, Στουρνάρας, Κοντοχρήστος, Δεληζήσης, Λαμπρόπουλος, Ριζογιάννης, Διαμαντίδης, Παυλίδης, Λαζαρίδης, Κυριακίδης, Πουλάκος.