00:05 27/2/2015 - Πηγή: AEK365

EUROPA LEAGUE-ΦΑΣΗ ΤΩΝ 32

ΝΑΠΟΛΙ-ΤΡΑΜΠΖΟΝΣΠΟΡ: 1-0 (4-0)
Γήπεδο: Σαν Πάολο

Τη νίκη με 1-0 πήρε η Νάπολι κόντρα στην Τραμπζονσπόρ και καθάρισε εύκολα την πρόκριση.

Η Νάπολι έχοντας καθαρίσει την πρόκριση έπαιξε χωρίς άγχος καθ στο 19ο λεπτό, ο Αρικάν απέκρουσε ασταθώς το σουτ του Καγιεχόν και στην επαναφορά ο Ντε Γκουζμάν έκανε το 1-0. Μάλιστα στο 32ο λεπτό ο σκόρερ της Νάπολι έχασε ακόμη μια σημαντική ευκαιρία για να κάνει το 2-0.

Στην επανάληψη η Ναπολι είχε κι άλλες ευκαιρίες, αλλά δε μπόρεσε να πετύχει άλλο γκολ.

ΝΑΠΟΛΙ: Ράφαελ, Ενρίκε, Μπρίτος Γκουλάμ, Ντε Γκουζμάν (69' Γκαμπιαντίνι), Ζορζίνιο, Μέρτενς, Μέστο, Ινλέρ, Καγιεχόν (77' Χάμσικ), Ιγκουαΐν (63' Σαπάτα).

ΤΡΑΜΠΖΟΝΣΠΟΡ: Αρικάν, Μποσίνγκουα, Μεντζανί, Ντεμίρ, Ντουρσούν (88' Γιαβρού), Ντογκάν, Εκισί, Χουρμασί, Ατίκ (77' Αϊντογκντού), Ζενγκίν (84' Γιλμάζ), Καρντόσο.