JUPILER LEAGUE-19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σερκλ Μπριζ-Μουσκρόν: 2-1
(Καμπανανγκά 5', Μπούιλ 68'-Ντιαμπί 40')

Μεγάλη νίκη με 2-1 πήρε η Σερκλ κόντρα στη Μουσκρόν.

Η Σερκλ άνοιξε το σκορ, στο 5ο μόλις λεπτό, ενώ στο 40' ο Ντιαμπί έκανε το 1-1. Τη νίκη στη Σερκλ έδωσε ο Μπούιλ με γκολ στο 68ο λεπτό.

Λιρς-Βέστερλο: 3-3
(Μπουραμπιά 50', Τραορέ 55', Νουοφόρ 84'-Σκουτέρντεν 29', Ανίς 33', Κόφι 63')

Μεγάλο ματς ανάμεσα σε Λιρς και Βέστερλο, με τις

δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες 3-3.

Η Βέστερλο προηγήθηκε με τον Σκουτέρντεν στο 29ο λεπτό, ενώ στο 33' ο Ανίς έκανε το 2-0. Η Λιρς ισοφάρισε με τα γκολ των Μπουραμπιά και Τραορέ στο 50' και 55' αντίστοιχα, αλλά η Βέστερλο πήρε ξανά το προβάδισμα με τον Κόφι στο 63'. Το τελικό 3-3 έκανε ο Νουοφόρ στο 84ο λεπτό.

Μπέβερεν-Σαρλερουά: 1-3
(Βούκουσιτς 33'-Ντεβέστ 82', Λόπεθ 90+2', 90+5')

Τεράστιο διπλό με 3-1 πανηγύρισε η Σαρλερουά επί της Μπέβερεν.

Η Μπέβερεν άνοιξε το σκορ στο 33ο λεπτό με τον Βούκουσιτς, αλλά στο 82' ο Ντεβέστ ισοφάρισε και στις καθυστερήσεις ο Λόπεθ με δύο γκολ έκανε το 3-1.

Γκενκ-Κορτράικ: 3-0
(Μπογιό 37' πεν, 58', Καμπασελέ 55')

Εύκολο βράδυ πέρασε η Γκενκ κόντρα στην Κορτράικ, καθώς επικράτησε με 3-0.

Ο Μπογιό άνοιε το σκορ στο 37ο λεπτό με πέναλτι, ενώ στο 55' ο Καμπασελέ έκανε το 2-0 και στο 58' ο Μπογιό με το 2ο προσωπικό του τέρμα, έγραψε το 3-0.