18:05 8/12/2014 - Πηγή: AEK365

FOOTBALL LEAGUE

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΧΑΝΙΑ - ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ 1-0

Χάρη σε γκολ του Πάγκαλου, δευτερόλεπτα πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, τα Χανιά επικράτησαν με 1-0 του Παναιγιάλειου στο ντέρμπι της αγωνιστικής και ανέβηκαν ξανά στη δεύτερη θέση του Νοτίου Ομίλου της Football League.

Καλύτεροι οι Χανιώτες, μπορεί να μην είχαν την κλασική ευκαιρία, ωστόσο πέτυχαν ένα γκολ και γενικά είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων και την κατοχή.

Τέλος, ο διαιτητής Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)ακύρωσε σωστά γκολ των γηπεδούχων στις καθυστερήσεις ως οφ-σάιντ ενώ, δεν έδωσε πέναλτι σε πέσιμο του Κρητικού μετά από μαρκάρισμα του Ιωάννου στο πρώτο ημίχρονο.

Στο 68ο λεπτό διακόπηκε για δέκα λεπτά το ματς μιας και έσβησαν οι προβολείς του γηπέδου.

ΑΟ Χανιά (Σ. Παπανδρέου): Σικαλιάς, Κοντέων , Γκότοβος, Κρητικός(90' Γκούμας), Πάγκαλος, Μανωλάς, Παγώνης, Εσόνο, Σιλιγαρδάκης, Οικονομόπουλος(102' Καμινιώτης), Καραλής(82' Καραγιάννης)

Παναιγιάλειος (Μ. Σεροπιάν): Σταυριανός, Τζημογιάννης, Σπίνουλας, Ιωάννου(54' Σταμόγιαννος), Γκοτσούλιας, Νάστος(82' Μίλιεβιτς), Ουρτάδο, Τσατσαρής, Μπούνας, Σκαρτσίλας, Σεχολάρι(54' Πόνσε)