Στην παράταση η Γαλατά

22:41 21/11/2014 - Πηγή: AEK365

Στη δεύτερη παράταση έλυσαν τις διαφορές τους στο «Αμπντί Ιπεκτσί» Γαλατάσαραϊ και Ερυθρός Αστέρας, με νικητές τους γηπεδούχους με 110-101.Μια νίκη που ήρθε χάρη στον Έρτσεγκ, ο οποίος έστειλε αρχικά το ματς στο έξτρα πεντάλεπτο με τρίποντο απ' το κέντρο(!) και χάρη στην λάθος επίθεση των Σέρβων (με τον Γουίλιαμς) στο φινάλε αυτού, με αποτέλεσμα στη δεύτερη παράταση, οι Τούρκοι να καθαρίσουν μια και καλή.

Και φτάνοντας στο 3-3 (όσο και ο σημερινός τους αντίπαλος) παρέμειναν ζωντανοί στο κυνήγι της πρόκρισης απ' τον όμιλο του Ολυμπιακού.

Πάντως οι ηττημένοι κράτησαν τη διαφορά του +8 απ' το πρώτο μεταξύ τους ματς για τυχόν ισοβαθμίες!

Ο Έρτσεγκ με 32 πόντους (και φυσικά highlight το προαναφερθέν τρίποντο) και ο Αρόγιο με 26 (που πήρε φωτιά στο τέλος και έπαιξε και τα 50 λεπτά!) ήταν οι κορυφαίοι για τους νικητές, ενώ για τους φιλοξενούμενους στους 30 σταμάτησε ο Μίτροβιτς, ενώ ο Γουίλιαμς με 17(!) ασίστ έκανε ρεκόρ στη διοργάνωση!

Τα δεκάλεπτα: 22-16, 45-40, 54-63, 82-82(κ.α), 96-96, 110-103.