ΠΑΡΑΓΟΥΑΗ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ 1-3
ΓΗΠΕΔΟ: "Estadio Mario Alberto Kempes"

Στην κορυφή της ζώνης της Λατινικής Αμερικής βρέθηκε η Αργεντινή για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου μετά την εκτός έδρας επικράτηση της επί της Παραγουάης.
Μόλις στο τρίτο λεπτό ο Άνχελ

Ντι Μαρία έβαλε μπροστά στο σκορ τους Αργεντινούς αλλά στο 14ο λεπτό η γηπεδούχος Παραγουάη ισοφάρισε με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Τζόναθαν Φαμπρό. Στο 31ο λεπτό ο Γκονζάλο Ιγκουαΐν έκανε το 2-1 για λογαριασμό της Αργεντινής με τον Λιονέλ Μέσι να διαμορφώνει το τελικό 3-1 στο 64ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

ΠΕΡΟΥ-ΒΕΝΕΖΟΥΕΛΑ 2-1
ΓΗΠΕΔΟ: "Nacional de Lima"

Με δυο γκολ του Τζέφερσον Φαρφάν το Περού επικράτησε με 2-1 της Βενεζουέλας και έφτασε τους έξι βαθμούς σε ισάριθμους αγώνες με την Βενεζουέλα να μένει στους 8 βαθμούς. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους Περουβιανούς ήταν ο Τζέφερσον Φαρφάν που σημείωσε και τα δυο γκολ της ομάδας του στο 47ο και 59ο λεπτό με την Βενεζουέλα να προηγείται χάρη σε τέρμα του Αράνγκο δυο λεπτά πριν την ανάπαυλα.

ΙΣΗΜΕΡΙΝΟΣ-ΒΟΛΙΒΙΑ 1-0
ΓΗΠΕΔΟ: "Olimpico Atahualpa- Quito"

Στο παιχνίδι της πρόκρισης στα τελικά του Μουντιάλ παρέμεινε ο Ισημερινός που επικράτησε με 1-0 της Βολιβίας στο Κίτο χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Φελίπε Καϊσέδο στο 74ο λεπτό. Με την νίκη του αυτή ο ισημερινός είναι στην 3η θέση μετά από έξι αγώνες έχοντας συγκεντρώσει 12 βαθμούς με την Βολιβία να παραμένει στα χαμηλά έχοντας τέσσερις βαθμούς σε έξι αγώνες.