07:45 30/1/2015 - Πηγή: AEK365

ΚΥΠΕΛΛΟ ΙΣΠΑΝΙΑΣ- ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

Σεβίλλη-Εσπανιόλ 1-0
(88' Φιγκέιρα)
Η κάτοχος του Europa League, Σεβίλλη, αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Κυπέλλου Ισπανίας καθώς το 1-0 επί της Εσπανιόλ δεν ήταν αρκετό για να ανατρέψει το 1-3 του πρώτου αγώνα. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση στο "Σάντσεθ Πιθχουάν" σημείωσε ο Φιγκέιρα δυο λεπτά πριν

το τέλος.

Αθλέτικ Μπιλμπάο-Μάλαγα 1-0
(48' Αντούριθ)
Στο πρωτάθλημα δεν τα πηγαίνει καλά, αλλά στο Κύπελλο η Αθλέτικ Μπιλμπάο προχωράει και βρίσκεται στα ημιτελικά μετά και το 1-0 επί της Μάλαγα. Σε συνδυασμό με το 0-0 του πρώτου αγώνα, η ομάδα του Ερνέστο Βαλβέρδε πήρε τη πρόκριση χάρη σε τέρμα που σημείωσε στο 48ο λεπτό ο Αντούριθ.

Νωρίτερα, η Βιγιαρεάλ εξασφάλισε τη πρόκριση στα ημιτελικά για πρώτη φορά στην ιστορία της. Δείτε εδώ

Μετά τη συμπλήρωση της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Ισπανίας, τα ζευγάρια των ημιτελικών είναι