BUNDESLIGA- 7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ- ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ: 2-2
Γήπεδο: SGL arena

Στο 2-2 κόλλησαν Άουγκσμπουργκ και Γκλάντμπαχ σε ένα καταπληκτικό ματς.

Στο 8ο λεπτό, το σουτ του Άλτιντοπ έφυγε λίγο άουτ, ενώ στο 23' ο Αράνγκο έκανε όμορφο πλασέ το οποίο τράνταξε το δοκάρι της Άουγκσμπουργκ. Οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που άνοιξαν το σκορ στο 27ο λεπτό, καθώς ο Βέρνερ έκανε την κάθετη στον Χαν, που από πλάγια δεξιά με σουτ, νίκησε τον Τερ Στέγκεν.

Η Γκλάντμπαχ ανέβασε στροφές κι 6 λεπτά μετά ο Κρούζε άδειασε τον Κλάβαν και με όμορφο σουτ, έκανε το 1-1.

Στο 64ο λεπτό, η κεφαλιά του Άλτιντοπ πέρασε λίγο άουτ, ενώ στο 70' ο Χργκότα που μόλις είχε μπει στο ματς, έκανε το 2-1 για τους φιλοξενουμένους με όμορφο σουτ από το ύψος του πέναλτι. Στο 78ο λεπτό, τα σουτ του Βέρνερ, έφυγε μόλις άουτ, αλλά στο 88' ο Μίλικ προ κενής εστίας έφερε το ματς στα ίσα.

ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ: Μάνινγκερ, Φερχέγκ, Κάλσεν Μπράκερ, Κλάβαν, Οστρζόλεκ, Μόραβεκ (76' Χολζχάουζερ), Άλτιντοπ (76' Μίλικ), Χαν, Μπάιερ, Βέρνερ (86' Φογκτ), Μέλντερς.

ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ: Τερ Στέγκεν, Γιάντσκε, Στρανζλ, Ντομίνγκες, Βεντ, Κράμερ, Νορντβάιτ, Χέρμαν (67' Χργκότα), Αράνγκο (89' Ντε Γιονγκ), Ράφαελ (90+3' Μπρούερς), Κρούζε.