«Σφαλιάρα» για Σάντος

13:57 11/9/2014 - Πηγή: AEK365

Στα πλαίσια της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος στη Βραζιλία, η Σάντος έχασε 3-1 από τη Σπορτ Ρεσίφε και πλέον μετράει τρεις ήττες στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια. Στο 25' η Σάντος προηγήθηκε με τον Ριμπέιρο αλλά ο Πάτριτς με τρία γκολ (41', 53' και 91') χάρισε τη νίκη στη Σπορτ Ρεσίφε.
Η Παλμέιρας με γκολ του Κριστάλντο στο 82ο λεπτό κέρδισε 1-0 την Κρισιούμα και πήρε νίκη μετά από δυο αγωνιστικές ενώ η Γκρέμιο σημείωσε τέταρτη

σερί νίκη μετά το 1-0 επί της Ατλέτικο Παραναένσε με τέρμα που σημείωσε ο Μπάρκος στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.
Από εκεί και πέρα, η Κοριτίμπα δεν αντιμετώπισε πρόβλημα απέναντι στην Τσαπεκοένσε, την οποία κέρδισε με 3-0. Ο Ρόμπσον άνοιξε το σκορ μόλις στο 1', ο Μαρτινούτσιο έκανε το 2-0 στο 14' για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα ο Τζόελ στο 76'.
Τέλος, Φιγκεϊρένσε και Φλουμινένσε έμειναν στο 1-1, με τους γηπεδούχους να παίρνουν κεφάλι στο σκορ στο 39' με τον Εβεράλντο και τους φιλοξενούμενους να φέρνουν το ματς στα ίσια με τον Σίσερο στο 85', ώστε να φύγουν με τον βαθμό της ισοπαλίας.