Νέα βαθμολογική απώλεια για την Παναχαϊκή, έσωσε την παρτίδα ο Ηρακλής

17:12 18/3/2015 - Πηγή: AEK365

Νέα γκέλα για την Παναχαϊκή, η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη με 0-0 με τον Παναιγιάλειο, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Football League. Συγκεκριμένα, στο ντέρμπι της Πελοποννήσου το παιχνίδι, ήταν μέτριο στο πρώτο ημίχρονο, με τις καλές στιγμές να είναι λιγοστές. Η απόδοση, ανέβηκε στο δεύτερο ημίχρονο. Η Παναχαϊκή είχε τον έλεγχο, είχε και κάποιες καλές στιγμές, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει, με το 0-0 να μένει μέχρι το τέλος.

Ενώ, και τα υπόλοιπα ματς στο Νότιο Όμιλο δεν ξεχώρισαν και παρά τις καλές στιγμές έμειναν στο 0-0.

Τα Χανιά έχασαν την ευκαιρία να πλησιάσουν τον Απόλλωνα Σμύρνης στην 3η θέση καθώς κόλλησαν στην έδρα του Αχαρναϊκού ενώ η Ερμιονίδα έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας από την έδρα της Καλλιθέας.

Χωρίς σκορ και φυσικά χωρίς... νικητή έληξε και το ματς του Αλίμου με την Επισκοπή, με τις δύο ομάδες να παραμένουν σε δεινή βαθμολογική θέση.

Αντίθετα, στο Βόρειο Όμιλο σημειώθηκαν συνολικά 11 γκολ σε τέσσερα ματς. Τα... περισσότερα πέτυχε ο Απόλλων Καλαμαριάς, ο οποίος νίκησε την Ζάκυνθο με 5-0 ενώ η Λάρισα έπιασε τον Ολυμπιακό Βόλου στην 3η θέση της βαθμολογίας μετά από το επιβλητικό 4-0 επί του Εθνικού Σερρών. Ο Μπόγιοβιτς άνοιξε το σκορ στο 13' για τους Θεσσαλούς και στο 22' ο Ελιομάρ έγραψε το 2-0. Ο Μπόγιοβιτς χτύπησε και πάλι με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα και στο 89' ο Ντα Σίλβα έβαλε το... κερασάκι στην τούρτα. Στην Άμφισσα, ο Πιερικός πανηγύρισε πολύτιμο διπλό επί του Φωκικού με σκορ 2-0 και σκαρφάλωσε στην 6η θέση με 27 βαθμούς.

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 16', ο Ηρακλής κατάφερε να πάρει την ισοπαλία (1-1) στο ντέρμπι του Βορείου ομίλου με τη Λαμία και να σώσει την παρτίδα. Το σκορ άνοιξε στο 14ο λεπτό ο Δέκελος, ενώ απάντησε ο Λουκίνας στο 70'.