Ρέντναπ: Μείναμε στα αποδυτήρια

19:01 26/2/2012 - Πηγή: AEK365

Την απογοήτευση του για την συντριβή της Τότεναμ με 5-2 από την Άρσεναλ εξέφρασε ο Χάρι Ρέντναπ στην συνέντευξη τύπου, τονίζοντας ότι οι παίκτες μου έπαιξαν καλά μόνο για σαράντα πέντε λεπτά. «Είμαι τρομερά απογοητευμένος για την ήττα μας σήμερα, αφού ξεκινήσαμε τρομερά το ντέρμπι αλλά στην επανάληψη πάθαμε «καθίζηση». Προηγηθήκαμε με 2-0 παίζοντας εκπληκτικό ποδόσφαιρο για 35 λεπτά και παρά την ισοφάριση της Άρσεναλ μετά από δύο λάθη μας αμυντικά, μπορούσαμε να πετύχουμε και τρίτο γκολ. Ωστόσο στην επανάληψη μετά το τρίτο γκολ που δεχτήκαμε παρατήσαμε τον αγώνα, επιτρέποντας στην Άρσεναλ να μας βάλει πέντε τέρματα και έτσι γνωρίσαμε μια βαριά ήττα. Μείναμε στα αποδυτήρια και οφείλουμε να αντιδράσουμε στο ντέρμπι με την Γιουνάιτεντ».