19:16 21/1/2015 - Πηγή: AEK365

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ: 3η φάση
ΤΥΡΝΑΒΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: 0-3
ΓΗΠΕΔΟ: Αλκαζάρ

Ο Ολυμπιακός νίκησε με 3-0 τον Τύρναβο στη Λάρισα κι έτσι βρίσκεται με το μισό πόδι στους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας.

Το

ματς

Ο Ολυμπιακός άνοιξε νωρίς το σκορ και μόλις στο 3ο λεπτό με τον Μπενίτες έκανε το 1-0. Έπειτα, ο Τύρναβος προσπάθησε να παίξει ανοιχτά και να χτυπήσει στις αντεπιθέσεις, ωστόσο δεν τα κατάφερε και δέχτηκε και δεύτερο γκολ από τον Μπενίτες στο 26', ο οποίος φαίνεται πως ξεκινάει από θέση οφσάιντ. Το 2-0 ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.
Στην επανάληψη, ο ίδιος ρυθμός διατηρήθηκε κι έτσι έγινε το 3-0 με σουτ στην κίνηση από τον Μιλιβόγιεβιτς στο 84', κάτι που έδωσε τη νίκη στον Ολυμπιακό και το προβάδισμα για πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου.

Τύρναβος: Στεργιανός, Καραμανλής, Κισκαμπάνης, Χαλούλος, Ιβανίδης, Ντατίδης (46' Μιλουτίνοβιτς), Παπασάββας (68' Αλεξίου), Ποκόνγκ, Γεωργίου, Ότα (46' Σολφερίνο).

Ολυμπιακός: Μέγερι, Σαλίνο, Βούρος, Σιόβας, Γιαννούλης, Πελέ (63' Φορτούνης), Μπουχαλάκης, Γκαζαριάν (72' Μιλιβόγεβιτς), Ντουρμάζ, Μπενίτες (62' Ολαϊτάν), Διαμαντάκος.