18:05 11/2/2015 - Πηγή: AEK365

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ: Φάση των «8»
ΗΡΑΚΛΗΣ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: 2-0
ΓΗΠΕΔΟ: Καυτανζόγλειο

Ο Ηρακλής νίκησε με 2-0 τον Πανιώνιο στο Καυτανζόγλειο και πήρε προβάδισμα πρόκρισης για την ημιτελική φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.

Το ματς

Μοιρασμένο ήταν το παιχνίδι στο ξεκίνημα με τον

Ηρακλή, όμως να ανοίγει το σκορ στο 15ο λεπτό, έπειτα από αυτογκολ του Κόρμπου. Στη συνέχεια ο ρυθμός έπεσε με τις δυο ομάδες να μπαίνουν στα αποδυτήρια με το 1-0.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά, με τον Πανιώνιο να μη μπορεί να αντιδράσει. Έτσι, ο γηραιός κατάφερε να πετύχει το 2-0 στο 74ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ρομάνο. Αυτό ήταν και το τελικό σκορ.

Ηρακλής (Νίκος Παπαδόπουλος): Χουάντερσον, Μπουκουβάλας, Σαραμαντάς, Μπαρτολίνι, Ζιάμπαρης, Ιντζόγλου, Πουρτουλίδης, Ρομάνο (90+1' Καρασαλίδης), Κάσσος, Τσιλιανίδης (70' Πασάς), Περόνε (77' Λουκίνας).

Πανιώνιος (Μαρίνος Ουζουνίδης): Παπαδόπουλος, Παντίδος, Σιώπης (7' Κόρμπος), Καθάριος (57' Γιάννου), Μασούρας (77' Μπούζας), Ρισβάνης, Μητρόπουλος, Μπακασέτας, Πάνος, Φούντας, Τασουλής.