EUROPA LEAGUE- ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

ΣΤΕΑΟΥΑ- ΤΣΕΛΣΙ: 1-0
Γήπεδο: Αρένα Νασιονάλα

Προβάδισμα πρόκριση απέκτησε η Στεάουα που επικράτησε με 1-0 της Τσέλσι.

Η Στεάουα άνοιξε το σκορ στο 34ο λεπτό, καθώς ο Ρουσέσκου ευστόχησε στο πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος από τον Μπέρτραντ για το 1-0. η Τσέλσι έχασε μοναδική ευκαιρία να ισοφαρίσει στο 39', καθώς οΌσκαρ βρήκε με πανέξυπνη πάσα τον Μπεναγιού και αυτός

απέναντι από τον Ταταρουσάνου, πλάσαρε στην δεξιά γωνία για να δει τον αντίπαλο πορτιέρο να πραγματοποιεί εξαιρετική επέμβαση

Στην επανάληψη η Τσέλσι πίεσε, αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει κι έτσι η Στεάουα απέκτησε σημαντικό προβάδισμα.

ΣΤΕΑΟΥΑ: Ταταρουσάνου, Ζουκαλά, Πίντιλι (58' Πρεπελίτα), Τσίπτσιου, Τάνασε (82' Τάτου), Λατοβλέβιτσι, Ράπα, Σίρισες, Ρουσέσκου (90+2' Γκαρντός), Μπουρσεάνου, Πόπα

ΤΣΕΛΣΙ: Τσεχ, Ιβάνοβιτς, Τέρι, Λουίζ, Μπέρτραντ, Μπεναγιούν (64' Μάτα), Μίκελ, Λάμπαρντ, Όσκαρ, Αζάρ (75' Μαρίν), Τόρες