Πρώτο δείγμα θετικό για Κασάμι

21:38 17/7/2014 - Πηγή: AEK365

Στο δεύτερο φιλικό προετοιμασίας, επί αυστριακού εδάφους, ο Ολυμπιακός αναδείχτηκε ισόπαλος 1-1 κόντρα στην Ντιναμό Κιέβου με τον Κασάμι να ντεμπουτάρει και να δείχνει καλά στοιχεία. Ο Ελβετός, που αγωνίστηκε μόνο στο πρώτο ημίχρονο, έκανε όλες τις φάσεις για τους Πειραιώτες, ενώ από δική του ωραία σέντρα προήλθε και το γκολ του Αυλωνίτη στο 41'.
Μάλιστα, στο γκολ

ο Ολυμπιακός έκανε και μία μικρή κομπίνα, καθώς ο Κασάμι δεν έστρωσε την μπάλα μόνος του, αλλά την σούταρε αφού την άφησε από τα χέρια του ο Ντοσεβί...
Στο δεύτερο ημίχρονο, οι πολλές αλλαγές μπέρδεψαν τον Ολυμπιακό και είχαν ως αποτέλεσμα την ισοφάριση. Ο Καλίνιτσεφ προειδοποίησε με δοκάρι και ο Γιαρμολένκο στο 55' έκανε το 1-1 με κοντινή κεφαλιά προ του Σαλίνο. Μετά το γκολ οι Πειραιώτες ισορρόπησαν το ματς και στο 65' έχασαν μία καλή ευκαιρία, όταν ο Παπάζογλου βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση στην περιοχή, όμως δεν μπόρεσε να σκοράρει. Το 1-1 έμεινε μέχρι το τέλος του ματς, με τον Μίτσελ όμως να έχει σοβαρά παράπονα, όχι από τους παίκτες του, αλλά από τους αντιπάλους, αφού οι Ουκρανοί έριξαν αρκετές κλωτσιές...