16:56 28/1/2015 - Πηγή: AEK365

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ: Φάση των «16»
ΒΕΡΟΙΑ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: 1-1 (1-2)
ΓΗΠΕΔΟ: Δημοτικό Στάδιο Βέροιας

Χωρίς να ανεβάσει ρυθμό, ο Πανιώνιος προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας, χάρη στο 2-1 του πρώτου παιχνιδιού απέναντι στη Βέροια.

Οι Νεοσμυρνιώτες, λοιπόν έμειναν στο 1-1 στο σημερινό ματς και τσέκαραν εισιτήριο για τους «8».

Το ματς

Χωρίς τη μεγάλη ευκαιρία το παιχνίδι, με τη Βέροια να έχει μια κάποια πρωτοβουλία και τον Πανιώνιο να ισορροπεί μετά το 30'. Το 0-0 έμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.
Στην επανάληψη, συνεχίστηκε το ίδιο θέαμα, ωστόσο ο Πανιώνιος ήταν αυτός που κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 80' με τον Μασούρα. Πέντε λεπτά αργότερα η Βέροια ισοφάρισε με τον Καλτσά, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε το λάθος στην άμυνα των φιλοξενουμενων. Το 1-1 ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Βέροια (Χοσέ Γκρανέρο): Χινάρ, Μαλόν, Βέρτζος, Όσοϊτς, Αμαραντίδης, Μπαλάφας, Βεργώνης (57' Βάθκεθ), Γεωργιάδης (70' Παυλίδης), Εσπάρθα (57' Καλτσάς), Ντουμίτρου, Κάμπορα.

Πανιώνιος (Μαρίνος Ουζουνίδης): Παπαδόπουλος, Πάνος, Χατζηισαΐας, Οικονόμου, Αργυρόπουλος, Γκέζος, Σιώπης, Καθάριος (67' Μπουμάλ), Μπούζας (88' Γκίνης), Φούντας (67' Κολοβός), Μασούρας.