«Πονάει» στην επίθεση ο Άρης

21:35 3/9/2011 - Πηγή: AEK365
Ισόπαλος 1-1 αναδείχθηκε ο Άρης με τη Δόξα Δράμας σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο «Κλεάνθης Βικελίδης». Σε ακόμα ένα παιχνίδι από την ομάδα του Σάκη Τσιώλη απουσίαζε ο επιθετικός που θα κάνει γκολ την μισή ευκαιρία και αυτό είναι που προβληματίζει τον έμπειρο τεχνικό. Ντεμπούτο, έστω και σε ανεπίσημο ματς έκανε ο Βίκτορας Γιάκομπ. Χειροκροτήθηκε από όλο το γήπεδο ο Νάτσο Γκαρσία που φόρεσε τη φανέλα του Άρη έπειτα από περίπου ένα χρόνο! Οι «μαυραετοί» άνοιξαν
στο α' ημίχρονο με τον Βέρτζο έπειτα από αδράνεια της άμυνας των γηπεδούχων. Δυο λεπτά πριν το φινάλε του ματς όμως, ο Άρης ισοφάρισε με τον Καπετάνο. ΑΡΗΣ: Καράδαης, Νέτο(69' Νάτσο Γκαρσία), Αγτζίδης(46' Μίσελ), Παπαζαχαρίας, Κοτσώνης(46' Κασναφέρης), Τόχα (46' Φάτι), Τσέζαρεκ (58' Ιάκομπ), Καστίγιο (69' Κανούλας), Παπαστεριανός (46' Σολτάνι), Λαζαρίδης, Τριανταφυλλάκος (46' Καπετάνος). ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ: Σερεμέτ (67' Δαύκος), Πιτσόκος, Σικαλιάς(92' Μαρκόπουλος), Βέρτζος( 84' Τρίψας, Λαζάρεβιτς, Λεάντρο (55' Κουμπρόγλου), Ντε Λίμα, Κάμπος, Αραβίδης (77' Νιάρος), Βάντερσον (79' Αθανασιάδης), Τοπούζης(58' Κάπελ).