21:05 7/12/2011 - Πηγή: AEK365

LA LIGA- 13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΓΡΑΝΑΔΑ- ΜΑΓΙΟΡΚΑ: 2-2
Γήπεδο: Κάρμενες
Η Μαγιόρκα πήρε την ισοπαλία 2-2 μέσα στη Γρανάδα στο ματς το οποίος είχε διακοπεί πριν από 15 περίπου ημέρες. Οι δύο ομάδες έπαιξαν σήμερα τα τελευταία
Στο πρώτο ματς και πριν γίνει η διακοπή, η Μαγιόρκα ήταν καλύτερη από την αρχή και απείλησε μόλις στο 2ο λεπτό με τον Κάστρο. Τελικά κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 24' με τον Βίκτορ και από εκεί και πέρα μέχρι τη λήξη του πρώτου μέρους δεν απειλήθηκε από τη Γρανάδα.
Η Γρανάδα αφυπνίστηκε στην ανάπαυλα και εμφανίστηκε αποφασισμένη στο 2ο μέρος. Η προσπάθειές της επιβραβευτήκαν στο 54ο λεπτό, καθώς ο Σικουέιρα έφερε το ματς στα ίσια. Η Γρανάδα γύρισε μάλιστα το ματς 4 λεπτά αργότερα με τον Μάρτινς να κάνει το 2-1.
Σήμερα, οι νησιώτες μπήκαν πολύ δυνατά από την αρχή και κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσια στο 65ο λεπτό. Ο Χέμεντ κέρδισε πέναλτι από τον Ινίκγο Λόπες και ο ίδιος από τα 11 μέτρα έκανε το 2-2. Από εκεί και πέρα, δεν υπήρξαν φάσεις για γκολ και το σκορ έμεινε στο 2-2.
ΓΡΑΝΑΔΑ: Ρομπέρτο, Κορτές, Λόπες, Ντιακιτέ, Σικουέιρα, Ιγκαλό, Ρίκο, Χάρα, Ούτσε (84' Ντάνι Μπενίτεθ), Αμπέλ, Γέιχο.
ΜΑΓΙΟΡΚΑ: Αουάτ, Μάρι, Ζουιβερλούν, Τσίκο, Νούνιες, Τισόνε (86' Πίνα), Μαρτί, Χέμεντ, Περέιρα, Άλβαρο, Βίκτορ.