Πήρε ρεβάνς η Εθνική

19:10 13/8/2011 - Πηγή: AEK365
Μετά την ήττα στο πρώτο μεταξύ τους φιλικό, η Εθνική ανδρών νίκησε με 3-2 (25-23, 22-25, 21-25, 25-23, 15-6) το Μαυροβούνιο στον αγώνα που έγινε στην Πορταριά το απόγευμα του Σαββάτου. Η Εθνική ήταν σαφώς βελτιωμένη σε σχέση με το παιχνίδι της Παρασκευής και απέφυγε τα λάθη στα κρίσιμα σημεία του αγώνα, αφού για άλλη μια φορά τα σετ, εκτός από το τάι μπρέικ, κρίθηκαν στις λεπτομέρειες. Ο Αλέκος Λεώνης χρησιμοποίησε όλους τους παίκτες που είχε στη διάθεσή του πλην των Λάππα, Φιλίποφ. Η εθνική προετοιμάζεται για τα δύο παιχνίδια με τη Βοσνία (3-4 Σεπτεμβρίου στα Τρίκαλα) στο πλαίσιο της πρώτης φάσης του προ-ολυμπιακού τουρνουά. Ελλάδα (Λεώνης): Προύσαλης 2, Ρουμελιώτης 26, Σμαραγδής 8, Πετρέας 8, Φράγκος 7, Χατζηηλιάδης 2, Στεφάνου, Παπαδημητρίου, Ασπιώτης 4, Καριπίδης 8, Πελεκούδας 4, Σαρικεΐσογλου 4, Κουρνέτας