Πήρε μπρος η Ρόμα

20:55 1/10/2011 - Πηγή: AEK365
SERIE A'- 6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΡΟΜΑ- ΑΤΑΛΑΝΤΑ: 3-1 Γήπεδο: Ολίμπικο Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερες δυσκολίες, η Ρόμα επικράτησε με 3-1 της Αταλάντα και δείχνει να παίρνει μπροστά. Απόλυτη κυρίαρχος η Ρόμα στο πρώτο μέρος, με την Αταλάντα να περιορίζεται σε ρόλο κομπάρσου. Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν στο 9' με ένα σουτ του Μοράλεζ και στη συνέχεια ανέλαβε δράση η Ρόμα. Οι «τζιαλορόσι» άνοιξαν το σκορ στο 20ο λεπτό με τον Κρικιτς,
μετά από σέντρα του Ντε Ρόσι, ενώ στο 31' ο Οσβάλντο έκανε το 2-0. Η Ρόμα θα μπορούσε να είχε πετύχει και 3ο γκολ, αν ο Τότι ήταν πιο εύστοχος. Η Αταλάντα μείωσε άμεσα στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 48ο λεπτό με σκόρερ τον Ντενίς. Στη συνέχεια ο ρυθμός του αγώνα δεν ήταν καλός, ωστόσο η Ρόμα έκανε το τελικό 3-1 με τον Σιμπλίσιο στο 84ο λεπτό. ΡΟΜΑ: Λόμποντ, Ρόζιμ Μπουρντίσο, Χάιντζε, Χοσέ Άνχελ, Πιάνιτς, Ντε Ρόσι, Σιμπλίσιο, Κρκιτς (62' Μπορίνι), Τότι (69' Πιζάρο), Οσβάλντο (86' Μποριέλο). ΑΤΑΛΑΝΤΑ: Κοσίλι, Μασιέλο, Καπέλι, Μανφρεντίνι, Μπελίνι, Σκελότο, Σιγκαρίνι (90+1' Καζέρτα), Μπρίγκι (57' Μποναβεντούρα), Παντοΐν, Μοράλεζ (75' Γκαμπιάνι), Ντενίς. ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ