Περίπατος για Εθνική

23:40 2/7/2011 - Πηγή: AEK365
Δεν είχε πρόβλημα η Εθνική ομάδα πόλο , απέναντι στην Ιταλία, στο σημερινό δεύτερο παιχνίδι της για το 13ο «Θέτις Καπ» που διεξάγεται στην Κάλυμνο.Επιβλήθηκε 10-5, με τον Γιώργο Μορφέση να δίνει ευκαιρίες και χρόνο συμμετοχής στις νεαρότερες διεθνείς μας (Ελένη Γούλα, Μάγδα Τζίμα, Μαργαρίτα Πλευρίτου).Έτσι, αύριο, θα διεκδικήσει την 2η θέση στου τουρνουά, απέναντι στην Ολλανδία. Με ένα γκολ στο παθητικό της, στα πρώτα 16' του αγώνα, το προβάδισμα των τριών γκολ (4-1), για την Εθνική μας, ήλθε φυσιολογικά στο πρώτο μισό του αγώνα, αν και δεν εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες της στην π/π (2/5).Σε σταθερό τέμπο, η Εθνική, συνέχισε και στο τρίτο 8λεπτο, όπου με ένα σερί 3-0 υπέρ της, βρέθηκε στο +5 (7-2).Το σερί διευρύνθηκε  στην τελευταία περίοδο, με το γκολ της Μάγδας Τζίμα (το πρώτο της με την Εθνική), το σκορ έφτασε στο +7 (10-3) και κάπου εκεί όλα τελείωσαν.