Πέρασε από Κατερίνη η Καλλονή

17:46 26/9/2013 - Πηγή: AEK365

Δυσκολεύτηκε, αλλά απέδρασε με τη νίκη από την Κατερίνη η ΑΕΛ Καλλονής, καθώς με γκολ του Περόνε στις καθυστερήσεις επικράτησε 2-1 του Πιερικού.

Η Καλλονή είχε μια υπεροχή στο παιχνίδι και προηγήθηκε στο 24' με κεφαλιά του Γκάσιτς, ωστόσο στο 32' ο Καθάριος με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1 για τους γηπεδούχους. Στο δεύτερο μέρος η ΑΕΛΚ ανέβασε στροφές και στο 70'

κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Μανίκα. Ο Περόνε όμως δεν μπόρεσε να νικήσει τον Πατσογιώργο από την άσπρη βούλα, καθώς απέκρουσε. Όμως ο Αργεντινός φορ στις καθυστερήσεις με σουτ πήρε εκδίκηση, καθώς έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και έκανε το 1-2.

Πιερικός (Γιώργος Φοιρός): Πατσογιώργος, Νίκου, Κρουσταλέλης, Ιασωνίδης, Χ. Ιορδανίδης, Αποστολίδης, Παπατόλιος, Κέρι, Γ. Ιορδανίδης, Μανίκας (71' Ελευθεριάδης), Καθάριος

Καλλονή (Γιάννης Ματζουράκης): Χογκ, Κριπιντίρης, Γκάσιτς, Λαμπρόπουλος, Γάλας, Σιλιγαρδάκης, Φαρία, Βλαστέλλης, Ντος Σάντος (73' Αγρίτης), Χουάνλου (72' Λίμα), Περόνε