Πελεγκρίνι: Και τώρα νίκη με Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

11:55 18/9/2013 - Πηγή: AEK365

Με το επιβλητικό 3-0 στην έδρα της Βικτόρια Πλζεν ξεκίνησε η πορεία της Μάντσεστερ Σίτι στο εφετινό Τσάμπιονς Λιγκ με τον Μανουέλ Πελεγκρίνι να αφήνει πίσω του το συγκεκριμένο παιχνίδι και να ζητά από τους παίκτες του την νίκη στο ντέρμπι του Μάντσεστερ που ακολουθεί για την Premier League.
Σε δηλώσεις του μετά το τέλος του αγώνα στην Τσεχία, ο προπονητής της Μάντσεστερ Σίτι τόνισε: "Στο

πρώτο ημίχρονο είχαμε πολύ καλή απόδοση και δημιουργήσαμε αρκετές κλασικές ευκαιρίες για γκολ. Το γεγονός αυτό μας έδωσε ώθηση για το δεύτερο ημίχρονο, όπου και τελικά πετύχαμε γκολ και πήραμε την νίκη. Με τα γρήγορα γκολ εξασφαλίσαμε την νίκη και μετά κάναμε συντήρηση. Σε αυτό το επίπεδο, είναι σημαντικό να αφήνουμε πίσω τα αποτελέσματα του πρωταθλήματος ή του Τσάμπιονς Λιγκ αντίστοιχα και να κοιτάμε το επόμενο παιχνίδι. Εμείς έχουμε τώρα μπροστά μας πολύ δύσκολο έργο στο ντέρμπι του Μάντσεστερ και θέλουμε οπωσδήποτε την επιστροφή στις νίκες στο πρωτάθλημα".