23:47 4/11/2014 - Πηγή: AEK365

CHAMPIONS LEAGUE 2ος ΟΜΙΛΟΣ - 4η αγωνιστική

ΒΑΣΙΛΕΙΑ-ΛΟΥΝΤΟΓΚΟΡΕΤΣ: 4-0

ΓΗΠΕΔΟ: Σεντ Τζέικομπ Παρκ

Σε πάρτι εξελίχθηκε για τη Βασιλεία το ματς με την Λουντογκόρετς στο οποίο επικράτησε τελικά με 4-0. Οι Ελβετοί σκόραραν στο 34' όταν ο Εμπολό υποδέχθηκε πολύ ωραία την μπάλα με το στήθος και με εξαιρετικό πλασέ έκανε το 1-0. Επτά λεπτά μετά ο Γκονσάλες τελείωσε επίσης σωστά τη

φάση και πέτυχε το 2-0. Αμφότερα τα γκολ ξεκίνησαν από μπαλιά του Φράι. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου η Λουντογκόρετς είχε μεγάλη ευκαιρία με τον Αλεξαντρόφ. Στο 59' ήρθε το 3-0 για τη Βασιλεία με σκόραρε αυτή τη φορά τον Γκάσι. Έξι λεπτά μετά ο Σούσι πέτυχε το τέταρτο γκολ των Ελβετών.

ΒΑΣΙΛΕΙΑ: Βάτσλικ, Σχαρ, Σουτσί, Σαφάρι, Ζούφι, Φράι (81'Ντίας), Τζάκα, Ελνενί, Γκάσι (74'Ντελγκάδο), Γκονζάλες (69'Κάλα), Εμπολό

ΛΟΥΝΤΟΓΚΟΡΕΤΣ: Στογιλανοφ, Ανγκούλο, Μότσι (21'Αλεξαντρόφ), Καϊσαρά, Τερζίεφ, Αλεξάντροφ, Εσπίνιο, Αμπαλό, Ντιάκοφ, Μαρσελίνιο, Μπέζιακ (46'Χαμζά)