23:41 9/12/2014 - Πηγή: AEK365

CHAMPIONS LEAGUE-3ος ΟΜΙΛΟΣ-6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΜΟΝΑΚΟ ΖΕΝΙΤ: 2-0
Γήπεδο: Λουί ΙΙ

Από το πουθενά στην 1η θέση η Μονακό, που κέρδισε με 2-0 τη Ζενίτ κι εκμεταλλεύτηκε την ισοπαλία της Λεβερκούζεν στην Μπενφίκα.

Στο 13ο λεπτό το σουτ του Ροντόν κόντραρε στον Γουάλας, ενώ στο 35' ο Τουλαλάν βρέθηκε αμαρκάριστος στην περιοχή, αλλά δεν μπόρεσε να βρει τον στόχο. Η Ζενίτ έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 41ο λεπτό, με τον Λόμπερτς να

πιάνει την κεφαλιά και τον Σούμπασιτς να πέφτει και να διώχνει δύσκολα.

Στ 52ο λεπτό ο Σούμπασιτς είπε όχι σε σουτ του Χουλκ, αλλά στο 63' μετά από εκτέλεση φάουλ του Καρασκό, ο Αμπντενούρ με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, έκανε το 1-0 για τους Μονεγάσκους. Το τελικό 2-0 έκανε ο Φαμπίνιο σε όμορφη κόντρα.

ΜΟΝΑΚΟ: Σούμπασιτς, Φαμπίνιο, Αμπντενούρ, Γουάλας, Ράτζι, Ντιράρ (90' Σίλβα), Μουτίνιο, Μπακαγιόκο, Τουλαλάν, Μπερμπάτοφ (56' Μαρτιάλ), Φερέιρα Καρασκό (90+2' Oκάμπος)

ΖΕΝΙΤ: Λοντίγκιν, Κρισίτο, Λόμπερτς, Σμολνίκοφ (79' Ριαζάντεφ), Γκαράι, Φαϊζούλιν (68' Σατόφ), Γκαρθία, Ντάνι, Βίτσελ, Χουλκ, Ροντόν.