Παλικαρίσιο «διπλό» στο Ρέθυμνο

18:09 4/11/2014 - Πηγή: AEK365

Με τη νίκη έφυγε από το Ρέθυμνο η ανδρική ομάδα futsal της ΑΕΚ που επικράτησε με 5-2. Οι κιτρινόμαυροι επέστρεψαν στα θετικά αποτελέσματα μετά την ήττα της περασμένης αγωνιστικής από την Αθήνα 90. Το παιχνίδι παρακολούθησαν 50 φίλοι της Ένωσης από την Κρήτη που δημιούργησαν εντυπωσιακή ατμόσφαιρα και δεν σταμάτησαν λεπτό να τραγουδούν.
Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με την ομάδα του Δημήτρη Κουνταρδά να έχει το πάνω χέρι. Η ΑΕΚ έκλεισε το πρώτο 20λεπτο με 2-1, έχοντας σκοράρει με τον Καραθανασόπουλο στο 10' και έξι λεπτά μετά ο Τηλιγάδας σημείωσε το δεύτερο τέρμα της Ένωσης.
Στο δεύτερο ημίχρονο, οι κιτρινόμαυροι ανέβασαν την απόδοσή τους. Στο 34' ο Κερέτσης έκανε το 3-1, ενώ με σόου του Καρασάββα που πέτυχε δύο τέρματα μέσα σε ένα δίλεπτο (37', 39') η ΑΕΚ έφτασε τα πέντε τέρματα. Νωρίτερα οι γηπεδούχοι είχαν μειώσει προσωρινά.