Ο Σκόκο «εκτέλεσε» τον Σάχα (VIDEO)

08:04 29/4/2013 - Πηγή: AEK365

Σ' ένα από τα καλύτερα παιχνίδια του Torneo Final, η Νιούελς Ολντ Μπόις επικράτησε 4-3 της Ράσινγκ Κλουμπ και πέρασε στην κορυφή του πρωταθλήματος έστω και προσωρινά. Το γκολ της νίκης στο 92ο λεπτό από τον Μάξι Ροντρίγκες, έπειτα από «μαγική» ασίστ του Νάτσο Σκόκο, ο οποίος από το σημείο του πέναλτι στο 33' είχε κάνει το 2-0 νικώντας τον πρώην συμπαίκτη του Σεμπαστιάν Σάχα. Ο πρώην επιθετικός της ΑΕΚ έφτασε τα 7 γκολ

στο πρωτάθλημα.
Το σκορ άνοιξε στο 8ο λεπτό ο Κάσκο, με τη Ράσινγκ να μειώνει σε 2-1 με τον Λουτσιάνο Βιέτο, ο οποίος δυο λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης ισοφάρισε σε 2-2. Στο 49ο λεπτό ο Πέρες ο έκανε το 3-2 για να ισοφαρίσει ξανά ο Βιέτο στο 62', έπειτα από ασίστ του Κάμπορα.
Την νίκη στην Νιούελς έδωσε τελικά ο Μάξι Ροντρίγκες στο 92ο λεπτό με την Ράσινγκ να αγωνίζεται με 10 παίκτες από το 40ο λεπτό λόγω αποβολής του Βιγιάρ, ενώ η Νιούελς έμεινε και αυτή με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Κάσκο με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 50ο λεπτό.
Η Νιούελς βρίσκεται πλέον στην κορυφή με 25 πόντους, τρεις μπροστά από την Λανούς που παίζει τα ξημερώματα.