Ντεμπούτο Σκόκο με νίκη στο «Μπομπονέρα» (VIDEO)

10:26 11/8/2014 - Πηγή: AEK365

Για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά, η Νιούελς Ολντ Μπόις έφυγε νικήτρια από το "Μπομπονέρα" κερδίζοντας 1-0 τη Μπόκα Τζούνιορς στη πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος Αργεντινής.
Το γκολ της νίκης πέτυχε ο Μαουρίτσιο Τέβεζ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου με ένα εξαιρετικό σουτ ενώ ο Νάτσο Σκόκο έκανε ντεμπούτο με τη φανέλα της Νιούελς αγωνιζόμενος για 87 λεπτά.
Σημειώνεται πως η Νιούελς έχει νικήσει τη Μπόκα στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια και είναι αήττητη στα επτά τελευταία.
Η πρωταθλήτρια Ρίβερ Πλέιτ ξεκίνησε

με το... αριστερό καθώς έμεινε στο 1-1 με τη Χιμνάσια Λα Πλάτα. Σε ένα παιχνίδι που σημαδεύτηκε από διακοπή ρεύματος, ο Γκουτιέρες έκανε το 1-0 στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων και ο Βεγκέτι ισοφάρισε στο 90'+11'.

Στην επιστροφή της στη μεγάλη κατηγορία, η Ιντεπεντιέντε κέρδισε 3-0 την Ατλέτικο Ραφαέλα με γκολ των Μαντσουέλο, Πιτσίνι και Λουσέρο.