ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΗΡΑΚΛΗΣ - ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ 2-1

ΓΗΠΕΔΟ: Καυτανζόγλειο

Την 13η νίκη του πέτυχε στο Πρωτάθλημα της Football League ο Ηρακλής που επικράτησε δύσκολα με 2-1 του Αιγινιακού εντός έδρας και ξέφυγε εκ νέου στο +8 από την δεύτερη Λαμία.

Λυτρωτής για τον «Γηραιό» ο Πασάς ο οποίος με γκολ που πέτυχε στο 89ο λεπτό χάρισε τη νίκη στην ομάδα του. Ο έμπειρος επιθετικός είχε περάσει ως αλλαγή στο ματς δύο λεπτά νωρίτερα.

Ο Ηρακλής είχε ανοίξει το σκορ στο 26' με τον Κυριακίδη, είχε τον έλεγχο του ματς και την κατοχή της μπάλας αλλά δεν δημιουργούσε φάσεις.

Η ομάδα του Σταύρου Διαμαντόπουλου κέρδιζε σιγά-σιγά χώρο στον αγωνιστικό χώρο και τελικά ισοφάρισε στο 54' με τον Γιαζιτζόγλου.

Στη συνέχεια ο ρυθμός του ματς έπεσε αλλά τελικά ο Ηρακλής πέτυχε το γκολ της νίκης λίγα λεπτά πριν το τέλος.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Νίκος Παπαδόπουλος): Χουάντερσον, Κυριακίδης, Σαραμαντάς, Μπαρτολίνι, Ζιαμπάρης, Ιντζόγλου, Πουρτουλίδης(87' Πασάς), Ρομάνο, Κάσσος, Τσιλιγκίρης(78' Τσιλιανίδης), Λουκίνας(62' Περόνε)

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Σταύρος Διαμαντόπουλος): Τόλιος, Λιόλιος, Μπάρος, Αραμπατζής, Γιαζιτζόγλου, Πολύζος(46' Ρίκκα), Φαμπίνιο, Πέντα, Ντεβέσα(70' Κυνηγόπουλος), Γουέλκαμ, Καζάκης(87' Αχαλινόπουλος)