Νίκη και στην Ελευσίνα για τη Βασίλισσα

19:03 1/10/2014 - Πηγή: AEK365

Μια ακόμα, έστω και φιλική, νίκη πέτυχε η ομάδα μπάσκετ της ΑΕΚ που επικράτησε 78-69 του Πενελευσινιακού σε φιλικό παιχνίδι στα πλαίσια του τουρνουά "Αισχύλεια". Η ομάδα του Ζιάγκου πήρε κεφάλι από την αρχή του ματς και ξέφυγε στο σκορ την τρίτη περίοδο καθαρίζοντας το παιχνίδι. Το ντεμπούτο του με την φανέλα της ΑΕΚ έκανε ο Βέρνον Γκούντριτζ ο οποίος αγωνίστηκε για μερικά λεπτά αλλά πρόλαβε να πετύχει οκτώ πόντους. Σάκοτα, Κάιλς και Κασελάκης για ένα ακόμα ματς

ήταν εξαιρετικη αλλά και όλοι η υπόλοιπη ομάδα έδειξε για ένα ακόμα ματς την ποιότητα της. Το τουρνουά θα ολοκληρωθεί αύριο με το ματς του Πανελευσινιακού με τον Κολοσσό Ρόδου (20:00).

Τα δεκάλεπτα: 22-26, 39-44, 55-62, 69-78.

Διαιτητές: Σχινάς - Μάνος - Μαγκλογιάννης.

Η σύνθεση της ΑΕΚ: Ράιτ 5 (1), Κάιλς 13 (1), Ουίλιαμσον 7, Σάκοτα 14 (4), Σαρικόπουλος 4, Γκούντριτζ 8, Κασελάκης 10 (2), Παπαντωνίου 4, Παπαδιονυσίου 2, Καμπερίδης 4, Πολυτάρχου 6 (1), Τσιάκος 2, Μπούτρης.