Μουρίνιο: Μη με κάνεις να γελάω (VIDEO)

07:55 12/2/2015 - Πηγή: AEK365

Η Τσέλσι κέρδισε στα τελευταία λεπτά 1-0 την Έβερτον και μετά το τέλος του αγώνα ο Ζοσέ Μουρίνιο ρωτήθηκε αν ο Μπράνισλαβ Ιβάνοβιτς δάγκωσε τον ΜακΚάρθι με τον Πορτογάλο να απαντάει στον δημοσιογράφο λέγοντας του το εξής "Μην με κάνεις να γελάω".
Για τη δύσκολη νίκη της Τσέλσι, ο Μουρίνιο δήλωσε: "Είναι υπέροχο να νικάς στα τελευταία λεπτά, όπως είναι τόσο λυπηρό να χάνεις. Νομίζω ότι οι της Έβερτον είναι πολύ απογοητευμένοι γιατί έδωσαν ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι, αλλά εμείς είμαστε πολύ χαρούμενοι και πιστεύω ότι αξίζαμε τη νίκη γιατί οι παίκτες μου έδωσαν

μάχη για να τα καταφέρουν".
Ο Μουρίνιο μίλησε και για τη διαιτησία και για την αποβολή παίκτη της Έβερτον: "Ο διαιτητής, κατά τη γνώμη μου, ήταν καλός. Έκαναν πολλά φάουλ και μερικά μπορεί να ήταν έξυπνα, αλλά αν ο διαιτητής ακολουθεί τον κανόνα θα πρέπει να δείχνει κίτρινες κάρτες και για αυτό πληρώνεται".