LIGUE 1'-4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Τουλούζ-Εβιάν: 1-0
(Ρεγκατέν 78')

Μεγάλη νίκη με 1-0 πανηγύρισε η Τουλούζ κόντρα στην Εβιάν.

Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Ρεγκατέν στο 78ο λεπτό ενώ στο 84'' αποβλήθηκε ο Ανγκούλα της Εβιάν.

Λοριάν-Γκινγκάμπ: 4-0
(Ζανό 59', Λαβίν 80', 90+4', Αγιού 83')

Εύκολη νίκη με 4-0 πέτυχε η Λοριάν επί της Γκινγκάμπ.

Ο Ζανό άνοιξε το σκορ για τη Λοριάν στο 59ο λεπτό, ενώ ο Λαβίν στο 80' έκανε το 2-0. Στο 83' ο Αγιού διαμόρφωσε το 3-0 και στις καθυστερήσεις ο Λαβίν έκανε

το τελικό 4-0.

Ναντ-Μονπελιέ: 1-0
(Γκαπκέ 79')

Μεγάλη νίκη με 1-0 πέτυχε η Ναντ επί της Μονπελιέ.

Το μοναδικό γκολ του αγώνα, πέτυχε ο Γκαπκέ στο 79ο λεπτό.

Λανς-Ρεμς: 4-2
(Σιπριέν 45', Τσαβαρία 47', Τουζγκάρ 62' πεν, Κουιμπαλί 87' πεν.-Μαντί 7', Κουρτέ 80')

Ματσάρα ανάμεσα σε Λανς και Ρεμς με την πρώτη να αναδεικνύεται νικήτρια με 4-2.

Η Ρεμς λανοιξε το σκορ μόλις στο 7ο λεπτό, αλλά στο 23' έχασε τον Ονιάνγκ με κόκκινη κι έτσι στο 45' ο Σιπριέν έφερε στα ίσα το ματς. Ο Τσαβαρία στο 47' έβαλε μπροστά στο σκορ τη Λανς, ενώ στο 62' ο Τουζγκάρ με πέναλτι έγραψε το 3-1.η Ρεμς μείωσε στο 80' με τον Κουρτέ αλλά 7 λεπτά μετά, ο κουλιμπαλί με πέναλτι έκανε το 4-2.

Καέν-Ρεν: 0-1
(Τόιβονεν 89' πεν.)

Μεγάλο διπλό με 1-0 πέτυχε η Ρεν μέσα στην έδρα της Καέν.

Οι γηπεδούχοι έμειναν από το 29' με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Καντέ και στο 89' ο Τόιβονεν με πέναλτι έκανε το 1-0.

Μονακό-Λιλ: 1-1
(Μπερμπάτοφ 61'-Ρου 18')

Στο 1-1 κόλλησαν Μονακό και Λιλ

Η Λιλ άνοιξε το σκορ στ 18ο λεπτό με τον Ρου, αλλά στο 61 ο Μπερμπάτοφ έκανε το 1-1.