Μοιρασιά στο ντέρμπι της ουράς

22:01 1/11/2013 - Πηγή: AEK365

Η Καβάλα άγγιξε την πρώτη της εφετινή νίκη, καθώς προηγήθηκε 2-0, ωστόσο η Αναγέννηση Γιαννιτσών ισοφάρισε σε 2-2 και απέσπασε τον "παρθενικό" εκτός έδρας βαθμό της.Ο Παπαδόπουλος άνοιξε το σκορ στο 41' και δύο λεπτά αργότερα ο Αλεξίου διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του Χαραλαμπίδη. Έτσι ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο, με το δεύτερο μέρος να φέρνει γκολ για την ομάδα των Γιαννιτσών. Ο Γκαρακλίδης με αυτογκολ ξαναέβαλε τους φιλοξενούμενους στο ματς και ο Καράμπελας

έκανε το τελικό 2-2 στο 65'.

Καβάλα (Χαραλαμπίδης): Τιγγιρίδης, Παπαργυρίου, Χόρτσας, Άρτσε, Ντομί (38' Παπαδόπουλος), Καπνίδης, Πρίττας, Κουρέλας (66' Ντότσης), Γκαρακλίδης, Αλεξίου (69' Ντουτσαρίδης), Πόπτσης.

Αναγέννηση Γιαννιτσών (Ζαλίκας): Καραογλανίδης, Λαμπάκης, Κουρούπης, Παλάσκας, Μπαξεβάνος (54' Χαρμάνας) Ιβανίδης, Μοσχάκης (84' Αναστασίου), Καράμπελας, Κάρταλ, Μπαργκά, Γιανκούλιτσα (60' Στεργίδης).