Μοιραίος ο Αργυρίου, αστόχησε στο καθοριστικό πέναλτι!

08:23 19/9/2012 - Πηγή: AEK365

Δύσκολη βραδιά η χθεσινή για τον Ανέστη Αργυρίου και τη Ρέιντζερς. Η ομάδα του πρώην παίκτη της ΑΕΚ αποκλείστηκε στα πέναλτι, από την Κουίν οφ Σάουθ στον προημιτελικό του Τσάλεντζ Καπ Σκωτίας, με τον νεαρό αμυντικό να αστοχεί στη διαδικασία.
Ο Αργυρίου αστόχησε στο πέμπτο πέναλτι των «τζερς» (έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι) με αποτέλεσμα η Κουίν οφ Σάουθ να πάρει τη νίκη πρόκριση με 4-3 μέσα στο «Αϊμπροξ».

Το ματς οδηγήθηκε στην παράταση καθώς η Κουίν οφ Σάουθ, ομάδα της Γ' κατηγορίας, ισοφάρισε σε 2-2 με τον Ντέρναν στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων! Η Ρέιντζερς που έχει υποβιβαστεί στην Δ' κατηγορία της Σκωτίας λόγω χρεών ήθελε τη νίκη καθώς η κατάκτηση του τροπαίου θα της έδινε πολύτιμα έσοδα, αλλά τελικά ο Αργυρίου στάθηκε άτυχος στο τελευταίο πέναλτι!