Μεγάλοι νικητές τα παιδιά (VIDEO)

11:21 9/6/2014 - Πηγή: AEK365

Στο "Ολντ Τράφορντ" πραγματοποιήθηκε ο αγώνας Soccer Aid, για τους σκοπούς της UNICEF με την μεικτή κόσμου να αντιμετωπίζει την ομάδα της Αγγλίας και να την κερδίζει με 4-2.
Οι μεγάλοι νικητές της βραδιάς ήταν τα παιδιά καθώς το ποσό που συγκεντρώθηκε στη διάρκεια του αγώνα από τις δωρεές έφτασε τα 4.2 εκατομμύρια λίρες με τη UNICEF να εισπράττει το διπλάσιο ποσό μιας και η βρετανική κυβέρνηση είχε

δεσμευτεί να δώσει το συγκεκριμένο ποσό.
Στο αγωνιστικό κομμάτι, το πρώτο ημίχρονο έληξε χωρίς τέρματα αλλά στην επανάληψη ο Κλάρενς Ζέεντορφ έβαλε μπροστά τη μεικτή κόσμου και λίγο αργότερα ο τραγουδιστής του συγκροτήματος Westlife, Νικι Μπερν, έκανε το 2-0.
Ο Τζέιμι Ρέντναπ με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή μείωσε για την Αγγλία και στο 82' ο Κέβιν Φίλιπς έφερε το παιχνίδι στα ίσα κάνοντας το 2-2.
Ωστόσο, η μεικτή κόσμου πήρε τη νίκη με άλλα δυο γκολ του Κλάρενς Ζέεντορφ στο 86ο λεπτό και στις καθυστερήσεις με τα οποία διαμορφώθηκε το τελικό 4-2.