23:41 22/10/2014 - Πηγή: AEK365

CHAMPIONS LEAGUE-3ος ΟΜΙΛΟΣ-3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΜΠΑΓΕΡ ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ-ΖΕΝΙΤ: 2-0
Γήπεδο: Μπάι Αρένα

Με τον Κυριάκο Παπαδόπουλο να σκοράρει, η Λεβερκούζεν κέρδισε με 2-0 τη Ζενίτ και πέρασε πρώτη.

Στο 22ο λεπτό ο Λοντίγκιν είπε όχι σε σουτ του Σον, όπως έκανε και στο 37' σε προσπάθεια του Τσαλχόνογλου, ενώ στο 41' η Ζενίτ έχασε μεγάλη ευκαιρία, με τον κίπρ της Ζενίτ να λέει ξανά όχι στον Τσαλχάνογλου.

Η Λεβερκούζεν μπήκε δυνατά στην επανάληψη και στο 58' ο Τσαλχάνογλου έφυγε στην κόντρα και ο Ντονάτι με

τρομερό σουτ έκανε το 1-0. Και πριν προλάβει να αντιδράσει η Ζενίτ, δέχτηκε και 2ο γκολ στο 63. Ο Τσαλχάνογλου εκτέλεσε το φάουλ και ο Κυριάκος Παπαδόπουλος με κεφαλιά έκανε το 2-0. Οι «ασπιρίνες» έχασαν με κόκκινη τον Βεντέλ στο 79ο λεπτό.

ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ: Λένο, Σπάχιτς (60' Παπδόπουλος), Βεντέλ, Τοπράκ, Ντονάτι, Ράιναρτζ, Μπέντερ, Τσαλχάνογλου (82' Γεβντάι), Σον, Μπελαράμπι (85' Μπραντ), Κίσλινγκ

ΖΕΝΙΤ: Λοντίγκιν, Ανιούκοφ, Κρισίτο, Λόμπερτς, Γκαράι, Χάβι Γκαρθία, Βίτσελ (82' Κερζάκοφ), Φαϊζούλιν (63' Σατόφ), Χουλκ, Ντάνι, Ροντόν.