Με Νεϊμάρ στο 93' η Βραζιλία (VIDEO)

11:03 20/9/2012 - Πηγή: AEK365

Στην Γκοϊάνα, Βραζιλία και Αργεντινή αναμετρήθηκαν στα πλαίσια φιλικής αναμέτρησης με τις δυο ομάδες να παρατάσσονται μόνο με παίκτες που αγωνίζονται στην Λατινική Αμερική και τους Βραζιλιάνους να παίρνουν την νίκη στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων χάρη στον Νεϊμάρ.
Στο 20ο λεπτό, ο Χουάν Μανουέλ Μαρτίνες έδωσε το προβάδισμα στην Αργεντινή αλλά έξι λεπτά αργότερα η Βραζιλία ισοφάρισε με τον Παουλίνιο. Το τελικό 2-1 διαμόρφωσε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Νεϊμάρ έπειτα από χέρι που έκανε ο Λεάντρο Ντεσάμπατο.
Αξίζει να σημειωθεί πως σε ακόμα ένα παιχνίδι της Εθνικής Βραζιλίας, ο ομοσπονδιακός τεχνικός Μάνο Μενέζες έγινε δέκτης των έντονων αποδοκιμασιών των φίλων της εθνικής ομάδας.
Βραζιλία και Αργεντινή θα αναμετρηθούν ξανά στην πόλη Ριζιστένσια της Αργεντινής στις 3 Οκτωβρίου παρατάσσοντας ξανά παίκτες που αγωνίζονται στην Λατινική Αμερική.