Με ανατροπή η ΑΕΚ

17:22 24/3/2012 - Πηγή: AEK365

Μεγάλη ανατροπή πέτυχε η ομάδα ποδοσφαίρου Νέων της ΑΕΚ. Η Ένωση αν και βρέθηκε να χάνει με 1-0 στο πρώτο ημίχρονο βρήκε τα ψυχικά αποθέματα και το πάθος να ανατρέψει την κατάσταση και να φύγει νικήτρια με 2-1 επί του Παναιτωλικού για την 26η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Υποδομών της Σούπερ Λίγκα.

Οι «κιτρινόμαυροι» μπήκαν νωθρά με αποτέλεσμα αυτό να το εκμεταλλευτεί η ομάδα του Αγρινίου και να ανοίξει το σκορ νωρίς. Στην συνέχεια η ΑΕΚ επανήλθε και έδειξε τα καλά της στοιχεία με αποτέλεσμα ο Βλάχος με κεφαλιά να φέρει το ματς στα ίσα στο 60ο λεπτό. Η κυριαρχία των γηπεδούχων συνεχίστηκε κι έτσι λίγο πριν την συμπλήρωση των καθυστερήσεων ο Ναυπλιώτης με υπέροχο πλάγιο σουτ βρήκε δίχτυα και έδωσε στην Ένωση ένα σημαντικό «τρίποντο» ενόψει της συνέχειας.