23:30 13/12/2013 - Πηγή: AEK365

ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΜΠΟΥΝΤΕΣΛΙΓΚΑ 16η αγωνιστική

ΧΕΡΤΑ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ-ΒΕΡΝΤΕΡ ΒΡΕΜΗΣ: 3-2

ΓΗΠΕΔΟ: Ολυμπιακό Στάδιο

Μετά από ένα εξαιρετικό ματς η Χέρτα επικράτησε 3-2 της Βέρντερ και ανέβηκε στην έκτη θέση. Οι φιλοξενούμενοι πήραν κεφάλι στο σκορ στο 15ο λεπτό με τον Πέτερσεν αλλά η Χέρτα απάντησε άμεσα καθώς στο 17' κέρδισε πέναλτι. Ο Ράμος το εκτέλεσε και

ισοφάρισε. Ο ίδιος παίκτης στο 26' έκανε με σουτ το 2-1 για την ομάδα του Βερολίνου. Η Βέρντερ όμως αντέδρασε και ισοφάρισε στο 32' με τον Χαντ. Μόλις στο 48' στην επανάληψη ήρθε το 3-2 για τη Χέρτα με σκόρερ τον Ρόνι.

ΧΕΡΤΑ Β.: Κραφτ, Πέκαρικ, Λούστενμπεργκερ, Μπρουκς (38'Νιεμέγερ), Σουλτς, Χοσογκάι, Ντζιένγκ, Σιγκέρτσι, Ρόνι, Σκίελμπρεντ (81'Κομπιασβίλι), Ράμος (75'Βάγκνερ).

ΒΕΡΝΤΕΡ ΒΡ.: Βολφ, Γκέμπρε Σελάσιε, Λουκίμια, Καλντιρόλα, Γκαρσία, Μπαργκφρέντε, Ελία, Χαντ, Μακιάντι (71'Εκίτσι), Ντι Σάντο, Πέτερσεν.