Ματσάρα στο «Σίλβιο Πιόλα»

15:25 2/10/2011 - Πηγή: AEK365
SERIE A'- 6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΝΟΒΑΡΑ- ΚΑΤΑΝΙΑ: 3-3 Γήπεδο: Σίλβιο Πιόλα Βαθμούς κι εντυπώσεις μοιράστηκαν Νοβάρα και Κατάνια, οι οποίες αναδείχθηκαν ισόπαλες 3-3 σε ένα καταπληκτικό ματς. Η Κατάνια μπήκε πολύ δυνατά στα πρώτα λεπτά και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 14ο λεπτό. Σκόρερ ο Νικολά Λεγκροτάλιε, ο οποίος; Νίκησε από κοντά τον Ουικανί, μετά από κόρνερ, Οι γηπεδούχοι απάντησαν στο 49' με εύστοχο πέναλτι του Ριγκόνι. Το πέναλτι κέρδισε ο Ντελβέκιο σε ανατροπή από τον Πάτσι, ωστόσο η Νοβάρα δεν μπόρεσε να κρατήσει για πολύ. Στο 56ο λεπτό ο Λόντι βρέθηκε σε ευνοική θέση και έδωσε ξανά το προβάδισμα
στην Κατάνια. Από τη μεριά της η Νοβάρα δεν το έβαλε κάτω και ισοφάρισε εκ νέου στο 65ο λεπτό. Ο Ριγκόνι έβγαλε τη σέντρα από δεξιά και ο Μοριμότο με κεφαλιά δεν άφησε περιθώρια αντίδραση στον Αντουχάρ. Οι δύο ομάδες είχαν στη συνέχεια από μία μεγάλη ευκαιρία αλλά οι Ριγκόνι και Γκόμεζ αστόχησαν. ΟΤζεντά στο 85ο λεπτό έβαλε τη Νοβάρα μπροστά στο σκορ, καθώς κέρδισε σε τετ α τετ τον Αντουχάρ, ωστόσο ο Γκόμεζ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων έκανε το 3-3 με κοντινό σουτ. ΝΟΒΑΡΑ: Ουικανί, Ντελαφιόρε, Πάτσι, Λούντι, Γκεμίτι, Μαριανίνι (34' Πινάρντι), Πορκάρι, Ριγκόνι, Γκιόργκι, Γκρανότσε (58' Μοριμότο), Μετζιορίνι (76' Τζεντά). ΚΑΤΑΝΙΑ: Αντουχάρ, Μαρκέζε, Μπελούτσι, Λεγκροτάλιε (85' Λεντέσμα), Καπουάνο, Αλμιρόν, Λόντι, Ντελβέκιο, Γκόμεζ, Μπεργκέσιο (54' Σουάζο, 63' Κατελάνι), Λαντζαφάμε.