Ματσάρα στην πρεμιέρα!

16:52 26/7/2012 - Πηγή: AEK365

Μετά απο ένα εξαιρετικό ματς Ονδούρα και Μαρόκο ήρθαν ισόπαλες με σκορ 2-2 , στην πρεμιέρα του Ολυμπιακού τουρνουά στο ποδόσφαιρο . Οι δύο ομάδες πρόσφεραν αρκετό θέαμα στους λίγους βέβαια θεατές του «Χάμπτεν Παρκ», της Σκοτίας. Το Μαρόκο πήρε προβάδισμα στο σκορ με πολύ όμορφο σουτ στη γωνία του Μπαράντα στο 39΄ και το 1-0 ήταν το σκορ ημιχρόνου. Η Ονδούρα αντέδρασε και στο 56' ισοφάρισε σε 1-1 με τον Μπένγκτσον. Στο 65' έγινε η ανατροπή με εκτέλεση πέναλτι και πάλι από τον Μπενγκτσον δίνοντας προβάδισμα με σκορ 2-1 στην ομάδα της χώρας του. Οι Μαροκινοί δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και δύο λεπτά αργότερα έκαναν το 2-2 με πολύ καλή συνεργασία και... ψηλοκρεμαστό σουτ από τον Λαμπιάντ. Να σημειώσουμε πως το Μαρόκο αγωνίστηκε από το 72΄ με δέκα παίκτες ωστόσο κατάφερε να πάρει τον βαθμό.