Μαρκόφσκι: Δεν αξίζαμε το 3-0

23:27 12/2/2012 - Πηγή: AEK365

Απογοητευμένος από τον τρόπο και το βάρος της ήττας της Skoda Ξάνθης από τον Παναθηναϊκό, εμφανίστηκε ο Μάρκο Μαρκόφσκι. Ο Σέρβος επιθετικός των Ακριτών τόνισε πως το 3-0 αδικεί την εικόνα που είχε η Ξάνθη στον αγωνιστικό χώρο. Τέλος, πρόσθεσε πως η ομάδα του θα πρέπει να "σηκώσει" κεφάλι προκειμένου να ανέβει στον βαθμολογικό πίνακα.

«Δεν αξίζαμε να χάσουμε 3-0. Στο πρώτο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός ήταν καλύτερος και μας πίεσε, στο δεύτερο όμως δείξαμε ότι έχουμε δυνατότητες και ποιότητα. Κάναμε ευκαιρίες, αλλά δεν βάλαμε γκολ.

Και ξαφνικά δεχθήκαμε τρία στα τελευταία λεπτά. Πρέπει να σηκώσουμε κεφάλι και να επανέλθουμε στα θετικά αποτελέσματα. Στα τελευταία ματς παθαίνουμε αυτό που παθαίναμε και στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος. Παίζουμε καλά, αλλά δεν παίρνουμε βαθμούς», δήλωσε ο Σέρβος φορ.