Λύτρωση στο 95' (VIDEO)

07:55 14/8/2011 - Πηγή: AEK365
Στο μεγάλο ντέρμπι της 20ης αγωνιστικής του ρωσικού πρωταθλήματος, η πρωτοπόρος ΤΣΣΚΑ Μόσχας γλίτωσε την ήττα στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων όταν ο Τζαγκόεφ διαμόρφωσε το τελικό 1-1. Η γηπεδούχος Ρούμπιν Καζάν είχε προηγηθεί από το 33ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Νάτκο ωστόσο η ΤΣΣΚΑ Μόσχας πίεσε ιδιαίτερα μετά το 66ο λεπτό όταν η Ρούμπιν έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Καλέσιν. Αποτέλεσμα της πίεσης της ΤΣΣΚΑ ήταν το γκολ του Τζαγκόεφ στο 95ο λεπτό, γκολ που διατήρησε την ΤΣΣΚΑ Μόσχας στην κορυφή με 42 βαθμούς τρεις περισσότερους από την πρωταθλήτρια Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης που έχει αγώνα λιγότερο. Η Ρούμπιν Καζάν βρίσκεται στην τέταρτη θέση με 34 βαθμούς, δυο περισσότερους από την Ντιναμό Μόσχας που συνέτριψε με 6-2 την Τέρεκ Γκρόζνι.