Λύτρωση από την άσπρη βούλα για Σέρτζιο

20:17 27/10/2012 - Πηγή: AEK365

LIGA SAGRES 7η αγωνιστική

ΟΛΑΝΕΝΣΕ-ΜΟΡΕΪΡΕΝΣΕ 2-2
Με δυο εύστοχα πέναλτι του Ντουάρτε στο 38ο και 86ο λεπτό η Ολανένσε του Σέρτζιο Κονσεϊσάο πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας κόντρα στην Μορεϊρένσε με 2-2. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν δυο φορές, αρχικά με τον Ολιβέρα στο 24ο λεπτό και με τον Γκάιλας στο 56ο λεπτό αλλά η Ολανένσε είχε τις απαντήσεις από την άσπρη βούλα και πήρε τον πολύτιμο βαθμό. Ωστόσο το αποτέλεσμα δεν ευνοεί καμία από τις δυο ομάδες που παραμένουν χαμηλά στην βαθμολογία.

ΜΠΕΪΡΑ ΜΑΡ-ΠΑΣΟΣ ΦΕΡΕΪΡΑ

0-2
Στο τελευταίο δεκάλεπτο κρίθηκε η αναμέτρηση στο "Municipal de Aveiro" με την Πάσος Φερέιρα να παίρνει σπουδαία εκτός έδρας νίκη επί της Μπέιρα Μαρ με 2-0 χάρη σε τέρματα του Βίτορ στο 81ο λεπτό και του Άλβαρεζ τρία λεπτά πριν το τέλος. Πλέον η Πάσος Φερέιρα βρίσκεται στην 3η θέση έχοντας αγώνα περισσότερο από την Μπράγκα.

Η 7η αγωνιστική του πορτογαλικού πρωταθλήματος συνεχίζεται στις 22:30 απόψε με την εκτός έδρας αναμέτρηση της Μπενφίκα κόντρα στην Ζιλ Βιθέντε.