EREDIVISIE- 13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Νταν Χάαγκ- Καμπούρ: 3-0
(Γκερτ 13', 71', Φαν Ντούινεν 32')

Μεγάλη νίκη με 3-0 πέτυχε η Ντεν Χάαγκ κόντρα στην Καμπούρ.

Η Ντεν Χάαγκ άνοιξε το σκορ με τον Γκερτ στο 13ο λεπτό κι έκανε το 2-0 με τον Φαν Ντούινεν στο 32'. Το 3-0 έγραψε ο Γκερτ με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 71ο λεπτό.

Ρόντα- Γκόου Αχέντ Ιγκλς: 1-4
(Ντόναλντ 29'- Αντόνια 9', 11', Χουτκούπ 34', Φάλκενμποεργκ 55')

Μεγάλο διπλό με 4-1 για την Γκόου Αχέντ Ιγκλς επί της Ρόντα.

Η Γκόου Αχέντ

Ιγκλς άνοιξε το σκορ στο 9' με τον Αντόνια ενώ δύο λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης έκανε και το 2-0. Η Ρόντα μείωσε με τον Ντόναλτν στο 29' αλλά στο 34' ο Σούτκουπ έκανε το 3-1 και στο 49' αποβλήθηκε ο Φαν Πέπεν στης Ρόντα. Το 4-1 έγραψε ο Φάλκενμπεργκ στο 55'

Χέρακλες- Γκρόνινγκεν: 0-3
(Ζίφκοβιτς 61', Κόστιτς 67', 85')

Δεύτερη θέση έπιασε η Γκρόνινγκεν που επικράτησε με 3-0 μέσα στην έδρα της Χέρακλες.

Η Γκρόνινγκεν άνοιξε το σκορ με τον Ζίφκοβιτς στο 61ο λεπτό, ενώ στο 67' ο Κόστιτς έκανε το 2-0. Το τελικό 3-0 έκανε στο 85ο λεπτό ο ίδιος παίκτης.

Φίτεσε- Ουτρέχτη: 3-1
(Ατσού 31' πεν., Χάβενααρ 86', Pr;oper 90+3'- Ντε Ρίντερ 63' πεν.)

Κορυφή έπιασε η Φίτεσε που επικράτησε της Ουτρέχτης με 2-1.

Η Φίτεσε άνοιξε το σκορ με το πέναλτι του Ατσού στο 31ο λεπτό, ενώ με πέναλτι απάντησε και ο Ντε Ρίντερ στο 63'. To 2-1 για τη Φίτεσε έκανε ο Χάβενααρ με γκολ στο 86' και το τελικό 3-1 έγραψε ο Πρόπερ στις καθυστερήσεις.