SERIE A'-28η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΒΕΡΟΝΑ-ΙΝΤΕΡ: 0-2
Γήπεδο: Μαρκ Αντόνιο Μπεντεγκόντι

Τεράστιο διπλό με 2-0επί της Βερόνα πέτυχε η Ίντερ.

Μόλις στο 5ο λεπτό η Ίντερ άγγιξε το γκολ, καθώς είχε δοκάρι με τον Ικάρντι, ενώ στο 7' το σουτ του Ικάρντι πέρασε μόλις άουτ. Τελικά στο 14ο λεπτό ο Τζόναθαν έκανε απίστευτη προσπάθεια από δεξιά και γύρισε την μπάλα στη μικρή περιοχή, απ' όπου ο Παλάσιο με κοντινό σουτ έκανε το 1-0.

Στο 25' το σουτ του Μαρκίνιο πέρασε μόλις άουτ, ενώ στο 33' ο Ράφαελ έδιωξε το σουτ του Γκουαρίν. Τα ίδιο σκηνικό και στο 43' με τον Γκουαρίν να κάνει το σουτ και τον Ράφαελ να αποκρούει δύσκολα.

Στο 52ο λεπτό το σουτ του Ερνάνες πέρασε λίγο άουτ, ενώ εκείνο στο 55' τράνταξε το δοκάρι της Βερόνα, ενώ στο 60' το σουτ του Ικάρντι πέρασε λίγο άουτ. Τελικά στο 62' η πίεση της Ίντερ απέφερε καρπούς καθώς ο Τζόναθαν έκανε το 2-0. Από εκεί και πέρα και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες αλλά δεν μπόρεσαν να σκοράρουν.

ΒΕΡΟΝΑ: Ράφαελ, Μόρας, Κατσιατόρε (76' Μαρτίνιο), Μαϊέτα, Αλμπερτάτσι, Σάλα (86' Κιριλιάνο), Ντονάτι, Μαρκίνιο (86' Κάκια), Ρομούλο, Τόνι, Ιτούρμπε.

ΙΝΤΕΡ: Χαντάνοβιτς, Καμπανιάρο, Ρανόκια, Ρολάντο, Τζόναθαν, Γκουαρίν (74' Κόβασιτς), Καμπιάσο, Ερνάνες (90' Κουζμάνοβιτς), Ντ'Αμπρόζιο (69' Ζανέτι), Παλάσιο, Ικάρντι.